Menu

Czarodziejskie pyłki

Styczeń 13, 2017 - paznokcie
Czarodziejskie pyłki
W 2016 roku każda fanka modnego manicure miała okazje poczuć się jak wróżka i wyposażyć się w wielokolorowe czarodziejskie pyłki . W zeszłym roku królowały kolorowe proszki dzięki którym na naszych paznokciach mogliśmy zobaczyć tafle lustra, szalonego kameleona lub zauroczyć się “efektem holo”.
Wszyscy maja proszki mam i ja! Powodem ich zakupienia oczywiście była reklama zawierającą krótki filmik instruktażowy w jak łatwy i szybki sposób można uzyskać efekt chromu / lustra na paznokciach. Pamiętam jak prawie 10 lat temu krążąc po drogeriach i sklepach w moim mieście szukałam lakieru do paznokci lub innych specyfików, dzięki którym na paznokciu uda mi się osiągnąć właśnie taki efekt. Na tamten czas ekspedientki zerkały na mnie jak na wariatkę która pyta o jakieś fanaberie. W najlepszym wypadku proponowano mi srebrny lakier.
Później zaczęły się pojawiać folie, które jako pierwsze miały imitować ten efekt , jednak ich użycie wymagało dużej precyzji i brak wprawy niestety był wprost proporcjonalny do uzyskanej stylizacji.
Ale nie ma czym się martwić, tamto to już historia i mamy szybkie i łatwe w użyciu  czarodziejskie pyłki 🙂 Czy efekt zadowala? To już zależy od tego jak kto się nastawił . Niewątpliwie to coś więcej niż srebrny lakier ale czy efekt jest aż tak piorunujący, że mogę się przeglądać w paznokciach ? – Nie powiedziałabym .
Pyłki w gruncie rzeczy  też są wymagające i lubią ładnie opracowany paznokieć , im gładszy tym lepiej. Mimo to nie jest to lustro ale efekt mocno co niego zbliżony . Brzmi to tak jakbym trochę się zawiodła choć wcale tak nie jest. Na pewno nie znam żadnego innego produktu, który byłby tak przyjemny w aplikacji jednocześnie dając taki efekt.

Po drugie kameleon. Na chwilę obecną opisze tylko te pyłki ponieważ stanowią one prezentowany na zdjęciach manicure. Kameleonów obecnie na rynku jest kilka. Ja zdecydowałam się zakupić ten pyłek marki Indigo z serii MetalManix Chameleon o kolorze Infinity. Lubię kolorki, szczególnie te z gamy odcieni fioletu więc uzyskiwany dzięki niemu efekt mi odpowiada.Lakiery typu kameleon również były wcześniej na rynku.Jednak te,które udało mi się zakupić były mocno transparentne i wymagały naprawdę wielu warstw by uzyskać wyraźny i w miarę intensywny efekt, stąd czuje się w pełni zadowolona z zakupu.

Niestety zdecydowanym minusem wszystkich pyłków jest to,że niestety się ścierają pod warstwą żelu nawierzchniowego 🙁 Podsumowując efekt piękny ale ulotny.