Menu

LangBandit

Maj 3, 2017 - blog
LangBandit

Tytułem wstępu

Po marcu miało być tak hucznie i bogato.. i tak jakby było, tylko że nie na blogu. Kwiecień przeszedł moje najśmielsze oczekiwania w sferze zawodowej jak i prywatnej  ale nie o tym dzisiaj. W zanadrzu mam parę zaczętych postów z kategorii make up i paznokcie ale dziś po takiej przerwie chcę inaczej.

Nauka poprzez zabawę

Niezależnie od wieku ciągle się czegoś uczymy. Jest wiele umiejętności, które staram się posiąść ale chyba takim nr 1 na ten moment jest nauka języka angielskiego. W przypadku nauki języka szczególnie czasochłonna jest nauka słownictwa. Sposobów na przyswajanie słówek znam kilka:

Jednym z programów do nauki języka w fajny sposób łączącej ze sobą zapamiętywanie pisowni, nauki wymowy i odpowiedniego zastosowania w zdaniu jest Profesor Henry wydawnictwo EDGARD. Serdecznie polecam. Ale czasami standardowa nauka nie wystarcza, nie zawsze możesz spokojnie usiąść przy komputerze i chciało by sie czegoś więcej…

Piff Paff LangBandit

LangBandit ! Wyobraź sobie,że jesteś na dzikim zachodzie i musisz rozegrać swój pojedynek ze znajomym (ktoś z listy znajomych na fb) lub z zupełnie przypadkową osobą zalogowaną w aplikacji LangBandit. Nie bój się! Aplikacja zapyta Cię o Twój poziom znajomości języka. Do dyspozycji są następujące warianty:

Nie mając pewności jak powinnam się ocenić wybrałam opcje A1 z założeniem,że później zmienię poziom trudności- nie musiałam, aplikacja zrobiła to za mnie na podstawie poprawności udzielanych odpowiedzi oraz liczby zwycięstw z przeciwnikami z wyższego poziomu.

Pojedynek z przeciwnikiem rozgrywasz w 6 rundach, każda z nich zawiera 3 mini zadania polegające na wskazanie z wymienionych wariantów poprawne tłumaczenia. Zabawa polega na tym,że musisz zaznaczyć odpowiedź w ograniczonym czasie i dopóki nie zakończysz rozgrywki nie wiesz jak z słówkami poradził sobie Twój przeciwnik. Zwycięzca zyskuje punkty, przegrany odchodzi z kwitkiem a przy remisie dzielicie się po połowie. W zależności od poziomu punktacja nieco się różni.

Trochę wizualizacji

Aby lepiej Wam zobrazować jak to wygląda poniżej kilka printscreenów

 

Co jeszcze warto wiedzieć

Słówka pojawiające się na ekranie nie są całkowicie przypadkowe. Aplikacja oferuje naukę słownictwa pogrupowaną w 20 blokach tematycznych m.in czas, religia, środowisko, życie rodzinne, dom, polityka, zdrowie, itd. Co ważne w trakcie pojedynku w 3 rundach wybór tematu przysługuje nam a w 3 przeciwnikowi. Jeśli Twój przeciwnik jest Twoim znajomym w aplikacji w trakcie rozgrywki przed wyborem tematu pojawi się informacja z jaka skutecznością Twój przeciwnik odpowiadał w tym konkretnym temacie.

Aplikacja na ten moment proponuję naukę w 3 językach: angielskim, niemieckim i hiszpańskim.

$

Generalnie aplikacja jest za darmo tyle,że w wersji podstawowej. Pozwala ona na rozgrywanie maksymalnie 10 pojedynków. Wersja premium kosztuje około 2 funtów i zawiera nie limitowana możliwość rozgrywek oraz listę słówek które pojawiły się w pojedynku. Kwestie wyboru czy będziecie korzystać z aplikacji wyłącznie w podstawowej wersji bądź szarpniecie się na wersję premium pozostawiam Wam.

 

Andzia.ART

Jak łatwo się domyśleć również mam profil w aplikacji LangBandit i chętnie rozegram z Wami pojedynek 😉  Jeśli znacie inną wartą polecenia aplikację do nauki języka piszcie na fb lub w komentarzach pod postem.