Menu

Oooo jedziemy na Woodstock !!!

Lipiec 10, 2016 - blog, Weekendowe Inspiracje
Oooo jedziemy na Woodstock !!!

Oooo jedziemy na Woodstock !!! – mam nadzieję, że w tym roku również mnie nie zabraknie i już za parę dni ten okrzyk stanie się faktem.

 

Woodstock – to piękne słowo będzie towarzyszyło moim najbliższym wpisom 🙂 jak wiadomo nie przypadkiem, już niedługo bo od 14 do 16 lipca w Polsce zabrzmi po raz 22 najpiękniejszy festiwal na świecie.

 

Moja historia z Przystankiem Woodstock zaczęła się w roku 2009 w Kostrzynie, przy tej edycji festiwalu obchodzono  jubileusz Przystanku ponieważ rozbrzmiewał po raz 15 a jednocześnie mijało równo 40 lat gdy w Ameryce położono fundament pod festiwal którego częścią stałam się bezpowrotnie 😉

Pamiętam jak dziś ten  poranny pociąg w okolicach godziny 6 rano. Ciekawość i ekscytacja związana z tym co może mnie czekać TAM na miejscu sprawiała,że nie czułam zmęczenia a z każdym kilometrem obserwując dosiadających pasażerów upewniałam się,że jestem co raz bliżej Kostrzyna. I jest zatłoczony peron !!! Totalna dezorientacja co ze sobą zrobić, nie będę ukrywać tłum mnie prowadził 😉 Niepewna obranego kierunku, zostałam jeszcze uspokojona przez przemiłe osoby w czerwonych podkoszulkach. W ten sposób poznałam jeden ze stałych obrazków na woodstockowym polu, a mianowicie wolontariuszy  znanym wszystkim jako Pokojowy Patrol. Od Pokojowego Patrolu otrzymałam mapę pola festiwalu oraz zostałam pokierowana na w którym kierunku mam dalej zmierzać.

No i jestem. Mój znajomy wyszedł mi na przeciw i oprowadził po tym małym miasteczku. W głośnikach rozbrzmiewał jeden z kawałków Marilyna Mansona (mój prywatny nr 1) a ja rozglądałam się dookoła, obserwowałam tych wszystkich kolorowych ludzi i zrozumiałam,że jestem w “w domu”, w miejscu którego zawsze szukałam i nigdzie indziej jak tu nie czułam,że po prostu tutaj pasuję.

I tak od 7 lat nic się nie zmieniło. Pozytywna energia pełna szacunku, akceptacji dla drugiego człowieka sprawia,że wciąż chce wracać na Woodstock.

Wiele kontrowersji budzi to co w tym roku dzieje się wokół organizacji festiwalu. Nie mogę o tym nie pisać bo to tak jak bym dawała temu ciche przyzwolenie. Otóż nie! Nie mogę pojąć jak można utożsamiać Woodstock z ugrupowaniami skrajnie nacjonalistycznymi sugerować,że jest to impreza podwyższonego ryzyka. Żadne płoty, zwiększanie liczby policjantów i “psikusy” utrudniające organizacje festiwalu nie wpłyną na jego pozytywną atmosferę. Czy będzie teraz bezpiecznie? OCZYWIŚCIE – jak zawsze !!! I wszystkim wątpiącym w to czy festiwal odbędzie się w tym roku i w latach kolejnych zapewniam,że tak. Bo jak wiadomo Woodstock to najpiękniejszy Festiwal na świecie, który tak jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  będzie grał do końca świata i o jeden dzień dłużej 😉

woodstock 2009-2012

woodstock 2009-2012

woodstock 2013-2015

woodstock 2013-2015