Menu

Z sercem na dłoni

Luty 12, 2017 - paznokcie, Weekendowe Inspiracje
Z sercem na dłoni

Jak nic z sercem na dłoni 😉 Na dniach Walentynki ,więc każda miłośniczka manicure prezentuje na portalach internetowych swoją okolicznościową stylizację paznokci. W tym roku i ja postanowiłam takową popełnić nazywając ją “z sercem na dłoni”.

Umówmy się między mną a Walentynkami nie da się postawić znaku równości. Naprawdę potrzebujemy Walentynek?! O ile mi wiadomo w polskiej kulturze mamy coś takiego jak Noc Kupały, puszczanie wianków itd. Ja osobiście wolę kultywować polskie tradycję . Globalizm zżera nas w zastraszającym tępię, ujednolicając święta i sposób ich obchodzenia. Nie mówię,że globalizm w całej swojej postaci jest zły , bynajmniej cenie sobie różnorodność a wręcz indywidualizm.

Więc Walentynki. Hmmm… No niektórzy lubią, obchodzą, celebrują. No i mają takie prawo. Więc dla nich wszystkich “z sercem na dłoni”. Jak widzicie serduszko prezentuje na tipsie. Powody są dwa:

  1. moja stylizacja 24K magic ma się dobrze i na razie nie planuje nic zmieniać;
  2. nie jestem fanką Walentynek więc hipokryzją  byłoby mimo wszystko akurat ten temat przewodni nosić na rękach.

Kolejna kwestia to czemu prezentuje tylko jeden paznokieć. Po prezentowanych stylizacjach w sieci myślę że bardzo łatwo przy okazji Walentynek jest przegiąć. Aby nie było zbyt pstrokato proponuję pomalować paznokcie jednolicie na w dowolnym odcieniu różu lub pokusić się o babyboomer, natomiast na palcu serdecznym zafundować sobie stylizację w stylu “z sercem na dłoni”.

I jak mam Wam teraz wytłumaczyć co tu zaszło? Prz następnych zdjęciach pomyślę o fotorelacji “krok po kroku”. na tą chwile pozostaje mi instrukcja w punktach.

  1. Tips w całości został pomalowany żelem Neon UV Gel-Pink marki Indigo Nails Lab (aby efekt nie był zbyt transparentny nałożyłam 3 cienkie warstwy żelu);
  2. Na połowie paznokcia nałożyłam pyłek do holo efektu (został on zakupiony w jednym ze sklepów w mojej okolicy i marka nie jest mi znana);
  3. Następnie narysowałam serce żelem budujący Take Your Time Builder marki Indigo Nails Lab;
  4. Cały paznokieć oprócz narysowanego serduszka pokryłam White Gel Brush marki Indigo Nails Lab;
  5. W białą część paznokcia wtarłam perłowy akryl kolorowy nr 76, zakupiony na stronie Allepaznokcie.pl;
  6. Na sam koniec serduszko zostało pokryte żelem nabłyszczającym Shine On! marki Indigo Nails Lab.

 

Wszystkim obchodzącym życzę udanych i pełnych miłości Walentynek a całej reszcie spokojnego wtorku 😉